Защо Академик не играе през пролетния полусезон ?!

31 Май Нед 2009 00:52

В сайта пуснах анкета, а тук може и да обсъдим този проблем. Каква е причината за срива в играта на Академик на пролет?! През есента играхме толкова успешно и на моменти и привлекателно, а като дойде пролетта се получи този срив. [icon_scratch.png] Да не забравяме, че след края на есенния полусезон се класирахме на 4то място, на 7 точки от първия и 5 от втория. И какво стана на пролет?! [icon_evil.gif] [icon_evil.gif]

Според мен и нарушената зимна подготовка си даде отражение. И все пак се знаеше, че не може да се гони "А" група, поради липса на финанси. И все пак си мисля, че вътре в отбора нещо стана, че така се получи. Чу се за много уговорки, колко от това е истина не знам, но фактите са едни. Досега в къщи имаме само 1 победа и 2 равенства за цяла пролет, а навън 1 победа и 1 равенство, което е прекалено малко. Слаби мачове, бездушна игра - това гледаме цяла пролет. Тя реално вече си свърши. Остана само последното домакинство срещу Чавдар (Бяла Слатина), но като гледам и те са закъсали, едва ли може да очакваме някаква кой знае каква продукция от нашия любим Академик. Но все пак ми е интересно защо се получи този спад в играта и това явно нежелание на по-голямата част от играчите да играят. [icon_rolleyes.gif]

Re: Защо Академик не играе през пролетния полусезон ?!

31 Май Нед 2009 16:05

Според мен от причините са много. Не е една или две. И лошата организация в клуба и липсата на цели и лоша подготовка и не на последно място сигурно си има някакви търкания вътре в отбора, за които ние не знаем. Но всичко това взето заедно и ето какво се получава. Въпросът е не само липсата на цели. Много отбори играят за самата си чест, но го правят с достойнство. Тук има и нещо друго. Но фактите са ясни - слаби резултати и безобразно слаба игра. [icon_confused.gif] Дано повече нямаме такъв полусезон. [eusa_pray.gif]

02 Юни Вто 2009 15:06

Както казах и в предната тема според мен основната причина е липсата на мотивация. Но сега трябва да си отговорим на въпроса, защо липсва мотивация?! Тия играчи да не би да са някакви шампиони, които са постигнали супер резултати и вече няма за какво да се доказват?! Отдавна сме си били осигурили мястото в групата. Ами добре а нещо като чест, достойнство, пък и дори просто е така за себе си да играят тези играчи да се опитат просто да поиграят малко футбол? Според мен има и още една причина, поради която тази мотивация липсва? Коя е тя най-добре играчите знаят. Но ако бяха малко по-умни нямаше да играят (ако това е игра) по този начин, а щяха да се понапрегнат малко за да не си търсят другата година нов отбор или да се реализират в по-добър отбор от нашия. Защото не знам кой треньор би избрал тези играчи за своята селекция ако ги види как играят цяла пролет. С това си поведение на терена тези играчи просто си плюят на името на всичко. Но те явно така и не го осъзнават.

06 Юни Съб 2009 20:32

Ооо, колко съм насъбрала срещу този "прекрасен" Академик...Колко време съм отделяла за вашите мачове, пък и за контролни срещи и на това от горе даже и тренировки. А да не говорим по колко часове на ден Тони ми говори само за тоя пуст Академик и по какви гори и паланки сме ходили заради вас... Ееее, да, часове отделено време, отделени средства за знамена , пък за екипи и за какво ли не , а "великият отбор" не хае. Велик, велик, ама велик само на приказки. Всичките са пълни лекета, пълни идиоти и нещастници, те са само едни празноглавци, тичащи след една шарена куха топка. Да, празноглавците са, защото единственото, което могат да правят е да се оплакват, че нямали пари, нямали условия, нямали треньор и т.н. Какво стана - подсигуриха им прекрасен човек и треньор, плащат им парите, и тренират на НСА, ама не, те пак нещо искат. Абе, вие някога ще бъдете ли доволни от нещо, някога ще видите ли грешката в себе си. Просто падате по-долу и от един общ работник на един обикновен строеж. Да, такива сте, защото както тия на строежите мислят само как да им мине деня, за да си вземат парите, такива сте и вие. Даже вие сте по-зле, защото като се представяте пред хората "аз съм футболист", мед ви капе от устата, ама не играете за идеята да сте футболисти. Истинските футболисти играят за играта, играят за победата, за достойнството, а вие сте просто едни мамини синчета, хора с големи усти и самочувствие и нищо друго. И си остава ваш избор да си останете обикновени общи работници, част от многото. Не заслужавате нищо от това, което са ви предоставили и най-вече ЛЮБОВТА И СЕБЕ ОТДАВАНЕТО НА ТОНИ И ДРУГИТЕ КАТО НЕГО.
Пък да не говорим за прословутото ръководство на Академик. Просто да не говорим. От където и да ги хванеш, всичките едни, едни, nо comment. Всеки иска неговото си, всеки с някаква идея , ама дали тази идея съвпада с интереса на отбора не е толкоз важно. По-важното е личният интерес и облага да са живи и здрави и непокътнати. Ехх, български "герои"...20 души ръководство - 20 мнения, 20 излишни заплати, 20 лични интереси , 20 измислени версии за един и същ проблем в отбора. Това е цялата работа. Какво да се прави, каквото ръководството, такъв и отбора - под крушата ябълка не пада.
Можем само да се надяваме, че един ден членовете на това ръководство, което се бори естествено само за едните пари, ще погледне малко по- надалече от носа си и ще издигне идеята за студентския футбол по-високо. А "великите" играчи дано наистина станат велики!
Но дали тогава все още ще ги има малкото фенове на Академик да огласяват тихия и пуст стадион?!?!

07 Юни Нед 2009 00:05

Адски точно, ясно и правилно. [a040.gif]

07 Юни Нед 2009 13:38

Reni написа:Ооо, колко съм насъбрала срещу този "прекрасен" Академик...Колко време съм отделяла за вашите мачове, пък и за контролни срещи и на това от горе даже и тренировки. А да не говорим по колко часове на ден Тони ми говори само за тоя пуст Академик и по какви гори и паланки сме ходили заради вас... Ееее, да, часове отделено време, отделени средства за знамена , пък за екипи и за какво ли не , а "великият отбор" не хае. Велик, велик, ама велик само на приказки. Всичките са пълни лекета, пълни идиоти и нещастници, те са само едни празноглавци, тичащи след една шарена куха топка. Да, празноглавците са, защото единственото, което могат да правят е да се оплакват, че нямали пари, нямали условия, нямали треньор и т.н. Какво стана - подсигуриха им прекрасен човек и треньор, плащат им парите, и тренират на НСА, ама не, те пак нещо искат. Абе, вие някога ще бъдете ли доволни от нещо, някога ще видите ли грешката в себе си. Просто падате по-долу и от един общ работник на един обикновен строеж. Да, такива сте, защото както тия на строежите мислят само как да им мине деня, за да си вземат парите, такива сте и вие. Даже вие сте по-зле, защото като се представяте пред хората "аз съм футболист", мед ви капе от устата, ама не играете за идеята да сте футболисти. Истинските футболисти играят за играта, играят за победата, за достойнството, а вие сте просто едни мамини синчета, хора с големи усти и самочувствие и нищо друго. И си остава ваш избор да си останете обикновени общи работници, част от многото. Не заслужавате нищо от това, което са ви предоставили и най-вече ЛЮБОВТА И СЕБЕ ОТДАВАНЕТО НА ТОНИ И ДРУГИТЕ КАТО НЕГО.
Пък да не говорим за прословутото ръководство на Академик. Просто да не говорим. От където и да ги хванеш, всичките едни, едни, nо comment. Всеки иска неговото си, всеки с някаква идея , ама дали тази идея съвпада с интереса на отбора не е толкоз важно. По-важното е личният интерес и облага да са живи и здрави и непокътнати. Ехх, български "герои"...20 души ръководство - 20 мнения, 20 излишни заплати, 20 лични интереси , 20 измислени версии за един и същ проблем в отбора. Това е цялата работа. Какво да се прави, каквото ръководството, такъв и отбора - под крушата ябълка не пада.
Можем само да се надяваме, че един ден членовете на това ръководство, което се бори естествено само за едните пари, ще погледне малко по- надалече от носа си и ще издигне идеята за студентския футбол по-високо. А "великите" играчи дано наистина станат велики!
Но дали тогава все още ще ги има малкото фенове на Академик да огласяват тихия и пуст стадион?!?!

Култово мнение. [thumbup.gif] [thumbup.gif] [thumbup.gif] Поздравление за автора. [icon_eusa_clap.gif] [icon_eusa_clap.gif]

07 Юни Нед 2009 14:15

Както се очертават нещата за догодина, май ще си спомняме с носталгия и умиление за настоящия сезон... [icon_rolleyes.gif]
Единствената ми надежда за този отбор беше свързана с името на един доказан специалист като Воин Войнов, но, доколкото разбирам, и него го изгониха плужеците интриганти... Другата ми надежда е някой сериозен инвеститор да прояви интерес към отбора, но като знам как са се окопали разните там паразити в ръководството, трудно ще пуснат кокала...
Тъжно...
Все пак нека бъдем благодарни и на малкото (основното, бих казал) - отборът СЪЩЕСТВУВА, па макар и не във вида, в който ни се иска да бъде... Че допреди няколко години и това беше непостижима мечта на малцината верни фенове!

07 Юни Нед 2009 17:48

С нищо Войната не е виновен за да го отнесе той. През пролетта се видя, че отборът може и играе добре. Във вчерашната контрола също се видя, че отборът има изграден стил и когато иска го показва. Войната е най-подходящият човек за старши треньор. Той е доказал се специалист, какъвто трудно ще намерим. Доколкото вчера чух, Богдан Котев се гласил за неговото място. [958566.gif] Това ще е най-голямата грешка, ако заменим доказан специалист като Войн Войнов с до вчера изобщо неизвестния Богдан Котев. [icon_evil.gif] Това ще бъде просто нечувана идиотия. С какво Богдан Котев се е доказал, та иска да се вре на мястото, което изобщо не му е отредено? С една пролет, в която купихме 2-3 мача, за да останем. Като не му харесва този пост, който в момента заема, ами да си ходи тогава и да си търси друга работа на друго място. А не да прави интриги! .Хора, осъзнайте се. Войната си е най-удачният избор за старши треньор и задължително трябва да остане при нас, точно на този пост. И след това, което вчера чух, ето го отговора и на въпроса защо Академик не играе през пролетта. Просто защото някои хора подливат вода на други. Но не си правят сметка, че един ден това ще се върне като бумеранг обратно при тях и нещата могат наистина да загрубеят. С какво Войната е виновен, че играчите явно и открито показват, че не искат да играят? Играчите са за гонене, не Войната!
Долу ръцете от Войната!

08 Юни Пон 2009 00:12

В крайна сметка, като съдя по мненията и след като по скайп и по-други различни начини обсъдихме с някои хора ситуацията около отбора и старши треньорът реших да напиша в сайта следното изявление от името на всички нас:

Във връзка с появилите се слухове за напускането на старши треньора Воин Войнов, ние привържениците на ПФК "Академик" София изразяваме пълната си подкрепа към него! Г-н Войнов е доказал се специалист, който заслужава да му се предостави повече време, за да разкрие истинските си възможности и тези на отбора. С добрите си игри и постигнатите резултати през есенния полусезон и в някои срещи през пролетта отборът, начело с Воин Войнов, показа, че придобива облик и стил на игра. Ние сме на мнение, че за лошите резултати през пролетния полусезон виновен е всеки друг но не и старши треньорът. Освен като доказал се и ерудиран специалист г-н Войнов не веднъж и два пъти е показвал нужното уважение към привържениците на ПФК "Академик" София. Затова ние настояваме ръководството на ПФК "Академик" София да проведе преговори за удължаване на договора на г-н Воин Войнов и запазването му като старши треньор!

От привържениците на ПФК "Академик" София

http://akademik-sofia.com/news.php?extend.160.5

08 Юни Пон 2009 12:56

Браво, [icon_eusa_clap.gif]