Стилът и идеите на Войната досега, размисли и страсти?!

08 Окт Сря 2008 00:00

Вече изминаха 8 мача и няколко контроли, в които начело е Войн Войнов. Тази тема е всеки, който често ходи на мачовете на Академик и има мнение за стилът на игра, който практикува Академик от началото на сезона. Според мен, Войнов изненадва досега, първо със стартовия състав. Като тук имам в предвид, че поне 3-4ма играят на непривидни за тях постове. Освен липсата донякъде на ляв защитник и на десен атакуващ халф, той налага футболисти, които не са играли досега на тези постове. По точно имам предвид, това че Тони Радулов играе като типичен ляв защитник, а Любо Божанков, като типичен десен защитник. :shock: :shock: Това определено ме учуди много. После, атакуващ десен полузащитник е Аспарух Василев и от няколко мача на този пост играе и Шустера. Това донякъде ме учуди, но по се приема. Тони Радулов вече посвиква в новоти си амплуа. Но според мен все още не се е приспособил напълно. На този пост между другото има и играч като Димитър Вутов, който също играе много добре, като ляв защитник макар, че попринцип играе изнесен малко понапред, но е играл и като защитник. А в дясната зона на защитата миналта година много добре се справяше там Велизар Андонов, но тази година той рядко попада в стартовите 11. eusa_think Това са фактите. Аз по състава бих взел малко отношение. Първо нищо против Любо и Тони, даже аз мисля, че са чудесни футболисти за Академик. Но си мисля, че в ляво с Димитър Вутов и в дясно с Велизар Андонов и като негова смяна Иво Харизанов, нещата ще бъдат още по-добре. А като десен атакуващ халф, може да играе Любо Божанков, което си му е и неговия пост. В атака аз лично държа да започне Войната да дава повече шанс на младите футболисти. А именно Емо Николов и Петко Петков. Божов е много добър, но не иска да подава и това му е голям минус. За Будинов, ще си спестя за сега коментара. Дано в скоро време си разкрие все пак потенциала, инак нямаше смисъл да се борим толкова за него. Коментара ми за играта е, че сме на приливи и отливи. Чак сега започна да се вижда, че приличаме на отбор. В първите срещи не бяхме се сраболи, което се виждаше отдалеч. В защита сме много по-добри от миналата година. Полузащитата е горе-долу добре, но атака е зле. Единствено през първото полувреме на мача с Ботев (Кр) показахме, че има потенциал и в атака. И в Дупница през втората част, също показхме много добра игра. Според мен Войната ще направи отбор от нас. Да аз съм изказвал досега и някои критики към някои негови виждания. Особенно след мача с Етър, бях много краен. Но това е нормално. Тогава отборът не играеше. И не можех да си мълча. После обаче много приятно ме изненадоха с победата над Белите орли в Плевен и доброто първо полувреме срещу Ботев (Кр). Въпросът е, че сме непостоянни засега. Трябва да има малко повече постоянство в изявите ни. Както е да е. За сега ще приключвам, че написах роман. Дано в тази тема започнем тепърва да си говорим само положителни неща. Аз не познавам добре Войнов, освен кратките разговори които водим по телефона (и не само), не съм си общувал много с него. Но много се надявам с него да постигнем значителни успехи. Ако не този сезон, поне следаващия и по-следващия и т.н. само нагоре. nagore AКVEL a6am Nмr№1

Re: Стилът и идеите на Войната досега, размисли и страсти?!

08 Окт Сря 2008 00:36

Тази година сме по-добри от миналата. Хубавото е, че след всеки мач израстваме и ставаме все по-добри. Т.е. отборът има потенциал. Има още много какво да се желае разбира се, но си мисля, че вървим в правилната посока. Това за постовете, ами явно са такива вижданията на човека. Не може да го обвиняваме за нищо. Сериозния тест за отбора, тепърва предстои. Предстоящите ни срещи срещу противниците, които имат амбиции за елита, ще покаже най-добре на какво ниво сме. Досега наистина бяхме на приливи и отливи. Но все пак по-добре сме от миналата година.

08 Окт Сря 2008 00:43

А и забравих. И аз съм с 2 ръце за да се пускат и налагат млади играчи. suuuper Те са бъдещето на отбора.

08 Окт Сря 2008 14:13

Войната е чудесен селекционер. Отборът е на ръба на грубата игра( което всява респект в противника) и ако намери вярната нишка, в нападението с млади физически издръжливи футболисти, Академик този сезон ще е в четворката до върха.

10 Окт Пет 2008 22:23

На Академик му трябва още малко подобрение в играта и самочувствие и определено ще е в четворката!

11 Окт Съб 2008 12:39

И аз смятам,4е отборът придобива стил на игра.Виждам,4е Воин Воинов има навика постоянно да прави ротации в отбора,които определено се отразяват добре.Смятам,оба4е,4е не налага младите достатъ4но.Трябва да дава пове4е 6анс на Вутов,Емо и Едис.

11 Окт Съб 2008 20:59

Отборът наистина от мач на мач играе все по-добре и по-дборе. yeeees Но по въпроса за младите се сетих нещо. Освен, че трябва да им дава много повече шанс едно нещо не мога да разбера. Взимаме младо и перспективно момче на проби, даваме му шанс и ако той си отиде, каква е целта на занятието?! Говоря за Петко Петков. А на нашите юниши, никакъв шанс не даваме. :evil: :evil: Аз това не мога да разбера. Ето Петко днес е тук, ще понатрупа опит и ще си отиде в родната Монтана. А Емо ще търка пейката и накрая ще му писне и той ще си замине. :evil: :evil: Каква е идеята тогава?! Ще градим ли някакъв перспективен отбор или пак ще си караме по старому, а именно само на парче?!

12 Окт Нед 2008 01:12

Аз съм на мнение, че трябва повече шанс да се дава на нашите си момчета, а после на тези които са под наем. Даже от такива нямаме никаква нужда. Какъв е смисълът да обдиграме играчи, които после ще си отидат там, откъдето са дошли. Mmm Затова въобще трябва напълно да се прекрати тази практика да взимаме играчи под наем. Или са наши или не. И на по-младите момчета трябва много повече шанс да даваме и с тях да подписваме по дългосрочни договори, а не такива само за по 1г. Ако искаме да градим отбор с перспектива разбира се.