След трети кръг ...

15 Авг Нед 2010 01:08

Днес Академик София загуби от Черно море... Но не загубата е важна...
Много ми е интересно да запитам ръководството на отбора въобще наясно ли е къде се намира тима, някога има ли е този факт в съзнанието си?!?! За какво беше цялата идея на влизането в елита след като никой нищо не прави... По-добре си беше Академик да си стои в долната дивизия, но поне да знаем, че не е последна дупка на кавала. Или сметката на шефовете на отбора излезе крива и си представяше, че всичко ще е както в Б група. Осъзнайте се....Академик е в "А" група, а именно в нея са нужни много средства и финансова подкрепа за играчи, за стадион, за какво ли не... Като ги няма тия неща защо беше необходимо да се влиза в елита....за да може Академик да изпадне като най- слабият отбор ли и защо се учудвате на тези резултати. Питам аз? Треньорското ръководство прави всичко най-добро, дава душата си. Плаща се, да, плаща се, за всичко се плаща, но без това нищо не се случва и това е ясно на всеки.
А за феновете да не говорим.... Те са както винаги последна дупка на кавала. Няма организация за екскурзии за гостуванията на отбора! И защо няма? Ми, просто защото всеки се има за голямата работа и се мисли, че може да прецака другия... Няма фен клуб, а е задължително да има такъв за всички професионални отбори! Няма никакви поощрения за малкото фенове, които има тима, никакви фланелки раздадени, знамена и всички неща, които всички фенове би трябвало да имат. За какво говорим въобще...Аз едно не мога да разбера, нали всички трябва да се обединени около една идея, а именно Академик да е супер добър отбор, да остане с "А" група.... или аз нещо се бъркам. Всеки следва собствената си концепция, а накрая резултатът ще е пределно ясен, Академик ще обере цялата мизерия.

След трети кръг ...

15 Авг Нед 2010 11:19

Reni написа:Днес Академик София загуби от Черно море... Но не загубата е важна...
Много ми е интересно да запитам ръководството на отбора въобще наясно ли е къде се намира тима, някога има ли е този факт в съзнанието си?!?! За какво беше цялата идея на влизането в елита след като никой нищо не прави... По-добре си беше Академик да си стои в долната дивизия, но поне да знаем, че не е последна дупка на кавала. Или сметката на шефовете на отбора излезе крива и си представяше, че всичко ще е както в Б група. Осъзнайте се....Академик е в "А" група, а именно в нея са нужни много средства и финансова подкрепа за играчи, за стадион, за какво ли не... Като ги няма тия неща защо беше необходимо да се влиза в елита....за да може Академик да изпадне като най- слабият отбор ли и защо се учудвате на тези резултати. Питам аз? Треньорското ръководство прави всичко най-добро, дава душата си. Плаща се, да, плаща се, за всичко се плаща, но без това нищо не се случва и това е ясно на всеки.

А за феновете да не говорим.... Те са както винаги последна дупка на кавала. Няма организация за екскурзии за гостуванията на отбора! И защо няма? Ми, просто защото всеки се има за голямата работа и се мисли, че може да прецака другия... Няма фен клуб, а е задължително да има такъв за всички професионални отбори! Няма никакви поощрения за малкото фенове, които има тима, никакви фланелки раздадени, знамена и всички неща, които всички фенове би трябвало да имат. За какво говорим въобще...Аз едно не мога да разбера, нали всички трябва да се обединени около една идея, а именно Академик да е супер добър отбор, да остане с "А" група.... или аз нещо се бъркам. Всеки следва собствената си концепция, а накрая резултатът ще е пределно ясен, Академик ще обере цялата мизерия.

[a040.gif] [a040.gif] [a040.gif] Много вярно.

След трети кръг ...

15 Авг Нед 2010 14:53

Akademik fen написа:
Reni написа:Днес Академик София загуби от Черно море... Но не загубата е важна...

[a040.gif] [a040.gif] [a040.gif] Много вярно.

Статията е много правилна, но проблемът е, че едва ли нещо ще се промени. [icon_evil.gif]

След трети кръг ...

16 Авг Пон 2010 22:53

Категорично НЕ съм съгласен с написаното във втория абзац! Ние не сме платени фенове, за да очакваме или изискваме от ръководството някакви поощрения под формата на безплатни екскурзии, фен артикули и сувенири. Разбира се, въпрос на елементарно уважение към феновете е ръководството да се сеща по-често за тях и да им осигурява по-добри условия за организация, но нека не го вменяваме като тяхно неизменно задължение, ами първо да се обърнем към нас самите и към това какво ние можем да направим за подобряване на нещата и увеличаване на нашата численост по трибуните. В крайна сметка тези неща - организиране на фенклубове, екскурзии, изработване на фен артикули и др. - първо са си отговорност и задължение на самите фенове. Така ги разбирам аз нещата, а така ги разбират и повечето фен общности в България. Тъй че стига мрънкане по тази тема - самите фенове трябва да се организират!

За останалото съм напълно съгласен - имам чувството, че лятната пауза беше напълно проспана, особено по отношение на селекцията, както и по някои други организационни въпроси, но виждам, че има напредък, дет се вика, в движение да се случват нещата. Дано не стане прекалено късно, защото сезонът си тече неумолимо... Най-много се опасявам да не се вземат прекалено насериозно и да разбият изграденото с много труд и лишения през миналия сезон, каквито тревожни индикации се появиха под сурдинка в някои мнения от кухнята на отбора...

След трети кръг ...

16 Авг Пон 2010 23:23

4-ти км написа:Категорично НЕ съм съгласен с написаното във втория абзац! Ние не сме платени фенове, за да очакваме или изискваме от ръководството някакви поощрения под формата на безплатни екскурзии, фен артикули и сувенири. Разбира се, въпрос на елементарно уважение към феновете е ръководството да се сеща по-често за тях и да им осигурява по-добри условия за организация, но нека не го вменяваме като тяхно неизменно задължение, ами първо да се обърнем към нас самите и към това какво ние можем да направим за подобряване на нещата и увеличаване на нашата численост по трибуните. В крайна сметка тези неща - организиране на фенклубове, екскурзии, изработване на фен артикули и др. - първо са си отговорност и задължение на самите фенове. Така ги разбирам аз нещата, а така ги разбират и повечето фен общности в България. Тъй че стига мрънкане по тази тема - самите фенове трябва да се организират!

Всеки си има право на мнение, но моето мнение също кореспондира с горе написаното. Явно не си разбрал точно смисъла на статията. Става въпрос за елементарни изисквания. Първо фен клубовете са официални и се РЕГИСТРИРАТ ОТ Професионалния Футболен Клуб в съда! Тук феновете нищо не могат да направят. Преди повече от 2 години ние се организирахме, събрахме се и дори си дадохме личните данни, за да регистрират въпросният фен клуб в съда! Но той и така не е регистриран. А инак за фен артикулите, ние вече САМИ сме си ги изработили! Екскурзиите НИКЪДЕ не се организират от феновете. За това има ОФИЦИАЛНИ ФЕН КЛУБОВЕ, които СЪВМЕСТНО С РЪКОВОДСТВОТО НА ПРОФЕСИОНАЛНИЯ Клуб ОРГАНИЗИРАТ екскурзиите. ТОВА Е ПРАКТИКАТА ПО ЦЯЛ СВЯТ!!! Има някои неща, които сами феновете практически не могат да направят! Затова става въпрос. [icon_wink.gif]

След трети кръг ...

17 Авг Вто 2010 00:00

Доколкото знам от непълните си юридически познания, всяко едно пълнолетно дееспособно лице може да регистрира доброволно сдружение с нестопанска цел, наречено фенклуб. Не съм запознат със спецификата на регистриране на ОФИЦИАЛЕН фенклуб, но не виждам да има някакъв проблем, ако въпросният фенклуб не бъде припознат като официален на хартия, когато на практика ще си е именно такъв!

А колкото до екскурзиите - въпрос на елементарно желание е да се наеме микробус/автобус и да се товарят феновете за поредното гостуване в прованса. И ако тази практика е малко извън закона по някоя кретенска точка или алинея, се сключва договор с туристическа агенция от името на официално регистрирания НЕофициален фенклуб и си вече на пътя към поредния нов стадион. Това е масовата практика в България. По всички писани и неписани закони на свободното придвижване на хора няма сила, която да спре дадена група фенове да посети мача на своя любим отбор в друго населено място, ако същата не е организирана от официалния фенклуб или футболния клуб! НЯМА!

След трети кръг ...

17 Авг Вто 2010 00:09

Затова си напълно прав. Ние затова и ЩЕ НАПРАВИМ такъв НЕОФИЦИАЛЕН ФЕН КЛУБ! Но въпросът беше, че ако от ръководството желаят да се увеличат привържениците трябва малко поне да се поразмърдат. Инак истина е, че и ние може да си организираме превоз, но реално ние и досега самостоятелно сме си ходели на екскурзии. Досега за последните 4 години от ръководството са организирали едва 2 екскурзии, а аз лично съм бил поне на 25-30 и повече гостувания. [icon_wink.gif] На мен мерака ми е и от ръководството да направят някои ЕЛЕМЕНТАРНИ постъпки за привържениците и по-точно за тяхното увеличаване! И не ги жали чак толкова много. Защото пред медиите тръбят на ляво и надясно, че има фен клуб, а всъщност не желаят да направят такъв. Тогава поне да не говорят за фен клуб, след като явно не желаят да направят нищо по този въпрос. [icon_exclaim.gif]