Западна "Б" група - Сезон 2009/2010

14 Юни Нед 2009 02:52

Нашите съперници за догодина:

Беласица (Петрич)
Вихрен (Сандански)
Марек (Дупница)
Видима Раковски (Севлиево)
Балкан (Ботевград)
Етър (Велико Търново)
Чавдар (Етрополе)
Белите орли (Плевен)
Ботев (Криводол)
Ком Миньор (Берковица)
Рилски спортист (Самоков)
Пирин (Гоце Делчев)
Банско 1951 (Банско)
Ботев (Враца)
Септември (Симитли)

Очертава се доста тегава група, пълно с неприятни македонски отборчета, на чийто стадиони се играе ужасно трудно. Както са тръгнали нещата, току-виж сме се озовали в борбата за оцеляване... Поне ще е интересно ... [icon_redface.gif]

Вие как ги виждате нещата?

Re: Западна "Б" група - Сезон 2009/2010

14 Юни Нед 2009 03:10

Ами по принцип отбора ще се запази в в основни линии и имаме амбиции за 3-5 място, така че не вярвам да се борим за оцеляване. Според мен групата няма да е по-тежка от тази през тази година. За мен това място, което заемаме в момента изобщо не е реално, тъй като отбора има потенциал. Но все пак трябва да видим кой ще е старши треньор, кой бъде продаден, кой ще си отиде по собствено желание, кои играчи ще бъдат привлечени и чак тогава ще мога да говоря. Но ако запазим отбора и го подсилим в някои линии, мисля си че 3-5, 6 място може да гоним. [eusa_pray.gif]

23 Юни Вто 2009 00:43

Tozi sezon trqbva da se borim za po-predno klasirane, za6toto podobno kakto v poslednite 2 sezona izob6to ne ni otiva. Rano ni e za baravi i promotsii v A grupa, no pone 3-5 mqsto e absolutno realno. Imame dobur sustav, samo v organizatsionno otnoshenie sme dosta zle. Ako tova opravim, moje i za A grupa da mislim. No v predstoqshtiq sezon programa minimum trqbva da bude 5 mqsto i po-nadolu ne trqbva da padame!

23 Юли Чет 2009 00:32

В последно време имаше слухове, че Марек и Беласица имат намерение да си продадат лицензите (за основни желаещи се спрягаха Малеш Микрево и Миньор Бобовдол), но най-вероятно и двата отбора ще си страртират сезона. Почти сигурно е обединението на двата плевенски в отбора в един силен общински отбор под името "Спартак-Белите орли".

Иначе смятам за основни фаворити в групата отборите на Вихрен, ЧалгарО, може би Банско, а защо не и Етър или плевенчани, ако си осигурят стабилно финансиране. В дъното също е интересно - Ком-Миньор и Ботев Криводол са селски тимчета, но имат пари и сигурно ще се задържат. Симитли са ми най-несериозни от всички и сигурно ще захапят 16-ото място, особено ако не успеят да запишат добър актив домакински точки в началото на сезона. Другият новак - Ботев Враца, също ми е доста интересен. При всички положения очаквам доста труден сезон за тях, но най-вероятно ще се задържат - все пак това е футболен град традиции. Имам чувството, че Видима ще загубят и последните остатъци от натрупаната през сезоните инерция и като нищо могат да се озоват във "В" група.

23 Юли Чет 2009 00:45

Очаква се Марек и Беласица да обявят ликвидация в близките дни. Това оставя групата с 14 отбора. Възможно е да няма изпадащи или догодина да влизат 4 отбора от "В" група. Не е изключено Бдин Видин и Малеш да бъдат поканени, но Малеш вече заявиха, че не биха влезли сега.
Засега Белите орли започнаха самостоятелно подготовка. Те определено поне на първо време ще са ауцайдер, защото не са направили никаква селекция и подготовката им адски много закъсня. Дори Марек и Бела да започнат все пак подготовка и те ща са на това дередже, но както казах при тях вероятността да започнат сезона е много малка.
За най-голям фаворит за влизане в "А" група считам, че това ще е отбора на Вихрен, който ще направи много голяма разлика пред преследвачите. Те направиха най-добра селекция и най-добра подготовка. За второто място нямам представа кой може да бъде. ЧалгарО продадоха доста от добрите си играчи. Банско май нямат амбиции да гонят баража. Няма да се учудя ако там се окаже някой от отборите на Балкан или Ботев (Вр). Симитли също правят доста добра селекция, а Видима по принцип имат добър отбор, но не вярвам тази година да направят нещо значимо. За Етър лично съм почти убеден, че ще постигнат максимум 9то място.

24 Юли Пет 2009 01:49

Общината отряза Марек за пари

Клубът тръгва към окръжните групи, Малеш (Микрево) дебне за лиценза

Марек е напът да бъде официално умъртвен навръх 90-ия си рожден ден. Западната "Б" група на практика е вече с 2 отбора по-малко. Освен дупничани аут заради финансови проблеми е и Беласица.
За кончина на Марек може да бъде считан вчерашният ден, когато общината се отказа да вземе лиценза и да поеме задълженията на клуба. Това стана ясно от изказването на кмета Атанас Янев, който обяви, че се прекратяват преговорите с президента на клуба Йордан Андреев. Според градоначалника сумите, които дължи отборът, всеки ден нарастват и това прави проблема непосилен за общината. Андреев твърди, че дълговете са 310 000 лева, но според общинското ръководство гонят милион.
- От разследванията на председателя на ОбС - Дупница, Явор Тодоров става ясно, че Марек наистина дължи много пари не само на футболния съюз, но и на много други институции. Затова по-добре ще е да се започне наново - коментира кметът на Дупница.
Така след нежеланието на Йордан Андреев да издържа повече отбора той или ще продаде лиценза на бизнесмен от София, както твърди, или ще обяви клуба в несъстоятелност и БФС ще бъде принуден да го извади от професионалния футбол. За място в Западната "Б" група пък се стяга Малеш (Микрево).

Източник: 7 дни спорт

24 Юли Пет 2009 12:08

Специално за Марек не вярвам да се разтурят по този балъшки начин. По-скоро Андреев блъфира общината за пари. Ама ще видим какво ще стане в крайна сметка. А за Беласица - хич няма да ми липсват, честно казано.

20 Сеп Нед 2009 22:56

Симпатичният отбор на Бдин(Видин) победи в драматичен мач отбора на Малеш(с.Микрево) с 2:1 !!! Така отбора от северозападния български град зае последното свободно място в нашата група, овакантено от отбора на Беласица. Петричани пък от своя страна ще се състезават при аматьорите в Югозападната В група.