Сайтът премина на по-горен хостинг план

26 Юли Нед 2009 03:41

Поради завишеният интерес, в следствие на което се повишава и трафикът на сайта, има вероятност в края на месеца да останем за малко без сайт и форум. [icon_sad.gif] В момента сме достигнали 82% трафик, но като гледам как главоломно се повишава, може и да не успее да издържи накрая. Не очаквах чак толкова много посещения. Ако това стане тенденция ще помисля да премина на следващия план с повечко трафик. За този месец това е положението. Ще видим, ако мога да доплатя някой лев само за този месец ще го направя, но се съмнявам. Ако случайно това се случи, ще трябва да изчакаме да дойде новият месец и всичко ще е наред. Т.е. евентуалното спиране на сайта и форума ще е само за няколко дена, което не е толкова фатално.

Re: Сайтът премина на по-горен хостинг план

26 Юли Нед 2009 04:02

В понеделник ще платя за допълнителни 5 GB, за да не спира сайтът. [icon_wink.gif]

26 Юли Нед 2009 20:45

А сигурен ли си, че нарастването на посещенията, а не някои от новите "гъзарийки" (RSS бюлетините или музиката на сайта), е причината за изчерпването на трафика? [icon_scratch.png]

26 Юли Нед 2009 21:01

Akademisk написа:А сигурен ли си, че нарастването на посещенията, а не някои от новите "гъзарийки" (RSS бюлетините или музиката на сайта), е причината за изчерпването на трафика? [icon_scratch.png]

Да, защото ги питах от Суперхостинг, на какво се дължи нарастването на трафика. А и RSS бюлетините са от миналия месец. И тогава нямахме такъв проблем. Така, че не е от тях. Не вярвам да е от музиката. Просто посещенията този месец се вдигнаха доста. Всеки ден сайта има над 250 посещения. Спред мен е това. Ако това продължи, ще преминем да по-горния план и този проблем ще отпадне. [icon_wink.gif] Утре ще доплатя за още 5 GB допълнителен трафик и сайта няма спре. [icon_wink.gif]

П.С. Сега разгледах плановете и ми хареса този:

* 17555 MB пространство ( сегашния е 4555 MB пространство)
* 1055 GB трафик (сегашния ни е 35 GB трафик)
* 500 пощенски кутии
* 3 Add–on Домейна
* 45 MySQL v.4 и 5
* 500 субдомейна
* 45 FTP потребителя
* SSH достъп
* PHP / Perl / Python
* CPanel + Fantastico

С този план няма да имаме никакви проблеми. Ако го плащам на месец не излиза изобщо скъпо. На 1, 2 или 3 години си е скъпично. Поне в момента нямам тези парички на куп.

П.С.2. Още преди да платим за следващите 2 години сайтът предупредих, че може да възникне проблем с трафика. От време на време си бяхме почти на ръба, но този месец наистина се повишиха доста посещенията и нормално се стигна до момент. Нищо страшно не се е случило. [icon_wink.gif]

27 Юли Пон 2009 09:56

Проблемът с трафика е решен! [a040.gif] Вече преминахме на по-горен план и всичко ни се увеличи с много. Повече проблеми с трафика няма да имаме. [icon_wink.gif]
Е когато един ден Академик влезне в Шампионската лига със сигурност и посещаемостта ще нарасне много, но има още 1 план нагоре, така че и тогава дори няма да има проблеми. [icon_wink.gif]

На новия план вече имаме:

17555 MB пространство (предишния беше 4555 MB пространство)
1055 GB трафик (предишния беше 35 GB трафик)

27 Юли Пон 2009 15:17

Браво Тони [a040.gif]
Като се видим - ще ти дам моята част от парите. Само не знам кога ще е - че август съм на път [icon_wink.gif].

27 Юли Пон 2009 16:06

dibo написа:Браво Тони [a040.gif]
Като се видим - ще ти дам моята част от парите. Само не знам кога ще е - че август съм на път [icon_wink.gif].

Няма проблеми. [icon_wink.gif]