Стадион "Академик" (IV-ти километър)

26 Юни Чет 2008 12:11

По-отдавнашните фенове на Академик и до ден днешен не могат да припознаят като свой стадиона до Фестивална. За тях "домът на Академик" е стадиончето на 4-ти километър. За съжаление, същото от дълги години не се поддържа и в момента е в доста занемарен вид. Често ходя да тичам там напоследък и ми е много болно на какво е заприличала арената на толкова славни студентски победи в миналото... Рушащи се трибуни, бурени и "африкански" терен. А беше време, когато въпросното стадионче едно от малкото в България, изпълняващо по-късно влезлите изисквания на УЕФА за седалки с облегалки...
Иначе се замислих колко кокетно съоръжение може да бъде построено, ако се намери воля за това. Мисля си нещо такова - стадионче в английски стил, само за футбол (без писта), с 3-4 хиляди капацитет, изцяло под козирка; на мястото на залата - нова постройка с всички екстри + хотелска част... Абе страхотно може да стане, пък и местоположението е перфектно, ама като сме знам, че сме в Булгаристан, май ще си останем с мечтите.....

Re: Стадион "Академик" (IV-ти километър)

26 Юни Чет 2008 12:21

Мечтите могат да станат реалност! Идеята е точно това, за което си мечтаеш(ем) да стане реалност ако се отдаде стадионът на концесия. От ръководството са готови и са намерили спонсори за ремонтирането му, като това включва нови съблекани с директен подход към терена, полагането на изкуствена настилка, но такава която да отговаря на изискванията на УЕФА(имала само една такава фирма, която слагала подобна трева), слагането на дренаж, ремонтирането на седалки, поставяне на осветление и построяването на хотел! Всичко това са готови на направят веднага след като им дадат стадиона на концесия!!! Даже е ходила работна бригада там и първоначално са казали, че трябват около 600 000 евро за ремонт(без хотела). Но от ръководството са готови и даже са намерили кой да финансира този проект! Остава само да се отдаде на стадиона на концесия поне за 30 год.! От работната бригада са казали, че могат за 3-4 месеца да приведат стадиона в доста приличен вид, който да става за игра дори и в "А" група! Остава да се молим това да стане факт. molba molba molba

26 Юни Чет 2008 12:50

И козметичния ремонт, за който говориш, е едно добро начало, но моите мечти стигат по-далеч - построяване на нов стадион - с трибуните, терена и пристройките около него. Но за това трябват доста по-сериозни финанси.
Хайде да го вземат на концесия, пък да видим какво ще го правят. Едно е сигурно - от сегашното му окаяно състояние никой няма полза... :/

26 Юни Чет 2008 22:45

Мечтите са хубаво нещо, но за съжаление са само мечти. А колкото за стадиона да е английски тип супер само че не съм сагласен с едно - всички трибуни да са покрити. Трябва сектора за гостите да е открит и да е само на бетон :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

04 Юли Пет 2008 13:19

Донякаде е добре тфа но немога да разбера защо ще правят стадиона на 4ти километетър като могат да оправят стадиона на горубляне щото там тренират и мъжете и ДЮШ а на 4ти километър само елит и академик (92). То се говореше че в горубляне на мястото на сгурията щели да прават изкустено пък колко е вярно незнам.Дано да направат. nagore molba

04 Юли Пет 2008 13:28

goalkeeper написа:Донякаде е добре тфа но немога да разбера защо ще правят стадиона на 4ти километетър като могат да оправят стадиона на горубляне щото там тренират и мъжете и ДЮШ а на 4ти километър само елит и академик (92). То се говореше че в горубляне на мястото на сгурията щели да прават изкустено пък колко е вярно незнам.Дано да направат. nagore molba

Ами първо това си е истинския стадион на Академик. Това, че мъжете тренират в Горубляне е поради това че няма къде да тренират, сега даже ще се местят в Герман. После стадиона на 4км се намира на доста стратегиско и централно място. 3то ако на този стадион се направи ремонт ще стане супер. Това е един от малкото стадиони в България, който е от английски тип(без писта). После и вие ще намажете. Няма да биете път до Горубляне, ами ще си тренирате в много добри условия. Дано да стане тази концесия по-скоро факт и да го ремонтираме бързо и да си ходим там да си играем!

10 Авг Нед 2008 14:56

Това стадионче трябва да оправят. Там ще си личим вече и като публика. На големия стадион се губим малко. Е ако не направят козирка на малкия стадион (което не вярвам да стане), няма ни помага ехото, както е на големия. Това стадионче може да стане супер яко. Дано тази идея стане реалност и по-скоро там се радваме на голями мачове на Академик на това място. molba

27 Дек Съб 2008 15:59

Като гледам обаче нищо не се прави по този стадион. То май така и ще си остане. [icon_sad.gif] Пак само обещания и нищо насреща. [958566.gif] [abd.gif]

25 Яну Нед 2009 04:18

Akademik fen написа:Като гледам обаче нищо не се прави по този стадион. То май така и ще си остане. [icon_sad.gif] Пак само обещания и нищо насреща. [958566.gif] [abd.gif]

За да не се прави нищо в момента причината била финансовата криза. [icon_confused.gif] Сега може наистина тя да е причината, но сега е тя, а утре ще измислят друга. За съжаление започвам да си мисля, че приказките за концесии и велики ремонти са били пълна измислица. [958566.gif] [icon_sad.gif]

Re: Общи размисли и страсти за шампионата сезон 2008/09гг.

22 Май Пет 2009 09:52

Онзи ден пак минах край стадиончето на 4-ти километър и си мисля какво бижу може да изникне там... Прави се един подземен паркинг, тревно покритие, дренаж; пистата изчезва и трибуните се затварят в английски стил - малко, кокектно стадионче за около 6-7 хил. места, всички покрити; залатата се бута и се вдига комплекс зала + хотел; от другата страна горичката се облагородява и става паркче. Абе има идеи, ама ...
Иначе тези приказки с концесията са им много удобни оправдания на всички футболни босове - и да им дадат стадионите на концесия (то нямаше ли вече решение за това), пак ще си питат ушите, ще видите. Щото инвестирането в дългосрочни проекти противоречи на типично българското мутренско мислене за краткосрочно нагушване.
[958566.gif]

22 Май Пет 2009 13:47

Абсолютно съм съгласен с теб. От това стадионче, може да стане прекрасно съоръжение, идеално за нас. Постоянно ми се оплакват с липсата на база и поради това, че не искат да я дадат на концесия. Това не е оправдание, защото вече започнаха да предоставят базите на концесия. Примери адски много. Но просто трябва пари, много пари да се инвестира!!! Ако се появи някой, който има достатъчно пари, възможности и желание да инвестира в нашата база съм сигурен, че веднага ще дадат и този стадион и който и да било стадион на концесия или в някаква друга форма! Не сме малки и заблудени деца, че да се лъжем така. [993734.gif] Българин едва ли ще свърши тази работа. Сегашния тип президент, който поддържа отбора, не вярвам да има чак толкова пари за подобна инвестиция. Така, че единствената ни надеждица остава да чакаме някой чуждестранен инвеститор да се реши да вложи в тази база. А като по принцип като цяло това е чудесна база, но просто трябва много да се вложи в нея. А според това е най-важното за един отбор. Като си оправим базата, тогава ще може да помислим за нещо повече, от което сме в момента. Това е най-важното. Трябва децата и юношите да тренират на добри терени, трябва изобщо да се инвестира най-вече в ДЮШ!!! Оттам тръгват нещата. Ако инвестираме в базата и ДЮШ след време ще се върнат всичките инвестиции. Ще си разполагаме със собствени кадри, които ще са по-добри, защото ще тренират в нормални условия. Като се вземат подходящи треньори, които да работят правилно с тях и като тренират в нормални условия, резултатите няма да закъснеят. Същото ще важи и за мъжкия състав. Като си имаме подходяща база за тренировки, няма да се чудим в Турция ли да отидем, на морето или на планината и дали няма случайно при някой дъжд да ни изгонят от тренировъчното игрище! След като имаме подходящи условия за провеждане на тренировъчния процес, отборът ще върви доста по-добре и няма да изостава и като подготовка. Предимствата е ясно, че са много и си струва да се насочи погледът именно натам - ДА СЕ ТЪРСЯТ ИНВЕСТИТОРИ ЗА БАЗАТА! [icon_exclaim.gif] ! Инак това, което в момента правим е едно пълно нищо. Това е ден за ден. Целта е да не изпаднем от "Б" групата и толкоз. А това не са цели, не са планове, не е просто нищо. [958566.gif]

23 Май Съб 2009 22:35

Аз лично тренирам на този стадион.Говореше се преди около 3-4 месеца , че този стадион е собственост на Манол Велев.Може би е така.А относно това което каза за терените и кадрите излизащи от ДЮШ на Академик.Попринцип не е важно на какъв терен тренираш,а с какво желание тренираш.Например ДЮШ на ЦСКА.Както знаете ЦСКА е най-титулуваният клуб в България , но юношите им тренират на "Мараканата" т.е на сгорията зад тревното игрище.Единствено домакинските си мачове играят на г/д доброто затревено игрище. ;)
Съгласен съм с това , че от ст.Академик 4-ти км. може да излезе едно страхотно футболно съоражение.Между другото стадиона има писта и не е точно по английски стандарт. ;)

24 Май Нед 2009 01:00

Че желанието е важно, важно е. Но не вярвам да не се съгласиш, че на един хубав терен и добра база с хубава тревичка, с хубави душчета ще тренираш с много повече желание, отколкото на сгурия и да не можеш нормално да се изкъпеш, нали?! А относно пистата, има я, но е малка и ако малко поразшири теренът, да се сложи дренаж и т.н., пистата ще изчезне и ще стане точно за това, за което Борката говори (английски тип стадион) [icon_wink.gif] Не знам на Манол Велев ли е стадиона или не, но трябва в най-скоро време да се инвестира в него, защото от ден на ден все по-зле става. [icon_confused.gif] Дай Боже да се намери в най-скоро време мераклия, който да инвестира в този стадион и изобщо в базата на Академик. [eusa_pray.gif] [eusa_pray.gif] [eusa_pray.gif]

24 Май Нед 2009 22:11

Прав си.Сега теренът има трева,но като започнат да се играят студентските мачове му се еб*ва майката.Освен това на ден тренират 5-6 отбора.Идеята да бъде взет на концесия е страхотна , ама явно няма да се намерят мераклии да се захванат с тази нелека задача.

30 Окт Пет 2009 02:09

Здравейте,позаинтересувах се пт тази тема и реших да напиша няколко мнения.От доста време се интересувам от стадионите в България и тази тема ме ме провокира да ви задам няколко въпроса.Не знаех,че зад хотел "Плиска" се намира старият и истинският дом на ФК Академик.Да си призная отбора,който подкрепям и обичам е ЦСКА,но вашият отбор напоследък прави силни игри в "Б" група и е заслужен лидер,което естествено ме кара силно да се надявам,че от следващия сезон в А група ще дойде още един столичен тим.Въпросът ми е свързан точно с това.При евентуално ваше влизане в "А" група,дали ще се направят нужните корекции и модернизации на стадион Академик?Както и някой ако може нека снима старият стадион на 4ти километър и постне снимките,ще бъде интересно да се види моментното състояние на терен,трибуни и структури около и на стадиона.Успех на симпатичния отбор на Академик!;)