Едис Селимински - юноша на АКАДЕМИК

06 Авг Сря 2008 18:46

Рождена дата: 6 септември 1990г.
Националност: Българин
Пост: Нападател / опорен защитен

Юношески отбори:
---> Вихър (Горубляне)
АКАДЕМИК /СОФИЯ/

Предишни отбори:
АКАДЕМИК /СОФИЯ/

Състезателен номер: 8

Re: Едис Селимински - юноша на отбора

07 Ное Съб 2009 20:49

Ами за него мога кажа,че му е още рано да го налагат в титулярния състав,млад е още има много време пред него!много е несигурен още,хвърля се в единоборствата но в големи части от мачовете се чуди къде да иде и какво да прави,неслучайно и баща му му се кара толкова много!
Откакто взе да го налага в титулярния състав т.е. като се контузи Юли Петков отбора губи 1 човек в центъра,т.е. мисля че играе от мача с Бдин във Видин ако не се лъжа, и загубихме мачовете със Свиленград за купата,от Ботев Враца и днес от Криводол
не казвам че вината е в него но.......рано му е за титуляр мисля
Р.Р.Между другото в Football manager 2010 го дават доста добър и го редувам като титуляр с Антов и Асенов/но през пролетния полусезон на 2010/11 почнах да го налагам че другите двамата са все контузени/
И като стана въпрос за новия менаджер Академик ги вкарах още този сезон в А група със същия състав + нападеля Петър Златков и халфа Цветомир Чипев който взех фрее,че нама пари [a6am10.gif]
ще се радвам аз най много ако успеят момчетата да повторят постижението ми от менажера [a6am10.gif]

08 Ное Нед 2009 00:15

Едис има качества. Въпроса е, че трябва да се успокои. Това, че е син на Сами и че той именно е старши треньор със сигурност повече му е в тежест от колкото му помага. Аз съм доста критичен към него, защото очакванията са ми повече. А и той си е нашо момче (юноша на Академик). Аз лично го критикувам от добро чувство. Нищо лично. Искам просто като чуе съветите на страничните наблюдатели, да си вземе бележка и да се старае да не повтаря грешките си. За съжаление обаче и Сами и майка му ми се обидиха. [icon_sad.gif] Но аз обичам да казвам, както мисля и каквото ми е на езика. Не обичам да премълчавам нищо и да го казвам зад гърба на хората. Жалко, че хората не ме разбраха и си помислиха, че критикувам Едис, защото им е син. Напротив. За мен не е важно как се казва даден футболист. Като играе момчето - Евала, когато не игра добре, ами ще си кажа (и не само аз). И не бива някои бащи на други футболисти да казват кои сме ние и т.н. Ами лоши или добри, малко или много ние сме привържениците на Академик. Не на всички ще се харесваме, но ние обичаме Академик и когато нещата не вървят и когато някой не играе добре си го казваме, защото ни боли!!! Но доста се отклоних. И да завърша. Пак казвам, че нямам абсолютно нищо против Едис или който и да било. Надявам се Едис да се успокои и да покаже потенциала си. И да не се сърди (ят), когато го критикуваме. [icon_wink.gif]

08 Ное Нед 2009 00:54

Аз не искам да критикувам никого също казвам каквото мисля,виждам че е има много фенове специално той от едната агитка явно са му приятелите но днес зад нас беха седнали негови съоборници който не играха/Ц.Антов,Г.Чуркин,Ормата,Стойчо Младенов и оня бек от Миньор дето вкара 2-та гола на ЦСКА последния мач/, и другите фенове около нас,дори и имаше 5-6 селяни от Криводол и те се смееха на отиграванията на Едис
както и да е винаги феновете са по взискателни към собствените си юноши,но и затова феновете най се радваме като некой от юношите на клуба се изяви било с гол,асистенция или добри отигравания
Аз разбирам че докато баща му е треньор това ще му пречи особено много,но Едис требва да се отърси от това и да се успокой и да играе по сигурно
Се пак аз си мисля че той требва да налаган като централен защитник на първо време,когато Цецо или Асенов е контузен или наказан,както беше днешния мач а не да се експериментира с Ивайло Василев/на него силата му е на десния фланг/ за централен защитник,просто съм сигурен,че Едис щеше да се справи доста по добре от него ако той беше в двойка с Асенов
сега некой ще си каже/за мене/тоя играе много футболни менажери и затова говори така за момчето,но не е така просто сами треба да го проба там
Се пак той го слага на един от най отговорните постове в състава,на поста опорен халф се слагат опитни ограчи който могат да спрат противниковата атака и да пуснат пас напред точен или да дриблира ако нема свободни колеги
Последните 10-ина години в България само левски си позволи да налага млад и неопитен играч/Ричард Ермойгбе се казва/и успя,но това е изключение
Спомнете си само в ЦСКА като опитаха да залагат на Чипев кво стана?
неслучайно в големия футбол опорния халф е барометъра за добро представяне на 1 отбор
Едис не се оставяй на течението а се старай и като получиш шанса не го пропилявай

08 Ное Нед 2009 01:11

Тони, подкрепям те напълно за написаното ти за Едис. Само ще добавя, че в първите си два мача, като титуляр(срещу Бдин и Банско) момчето игра превъзходно и никой не го е нападал или критикувал. Даже всички бяхме очаровани от играта му в тези мачове и му се възхищавахме.
Отиграванията му в последните два двубоя(срещу Ботев Враца и Ботев Криводол) бяха направо трагични, но това го отдавам по-скоро на неговата младост и липсата на достатъчно опит в мачове на такова ниво, отколкото на липса на качества.
Майка му и баща му не трябва да ни се сърдят за критиките по негов адрес, защото мисля, че ще са му полезни за в бъдеще !!!

08 Ное Нед 2009 03:25

Определено момчето направи слаби мачове, но с тези критики не виждам с какво му помагате? Най-много ептен да му се смачка самочувствието и следващия път съвсем да върже кънките. Вижда се, че играта не му спори, но то е от пренавиване по-скоро. Да беше някой лигльо, дето главата му тежи, щото е щракал с пръсти в някоя чалготека до 4 сутринта - да го критикувате колкото искате и с пълно основание. Тъй че стига сте се правили на треньори и демонстрирайте малко повече търпение и подкрепа от трибуните. Все пак Едис е първият налагащ се юноша в мъжкия отбор, да не кажа, от десетилетия.

08 Ное Нед 2009 10:13

Akademisk написа:Определено момчето направи слаби мачове, но с тези критики не виждам с какво му помагате? Най-много ептен да му се смачка самочувствието и следващия път съвсем да върже кънките. Вижда се, че играта не му спори, но то е от пренавиване по-скоро. Да беше някой лигльо, дето главата му тежи, щото е щракал с пръсти в някоя чалготека до 4 сутринта - да го критикувате колкото искате и с пълно основание. Тъй че стига сте се правили на треньори и демонстрирайте малко повече търпение и подкрепа от трибуните. Все пак Едис е първият налагащ се юноша в мъжкия отбор, да не кажа, от десетилетия.

Аз специално не мисля че го критикуваме просто правим малки анализи за играта му,вижда се че е има качества не го отричам ще изразя мнение към него евентуално като го видя да го пуснат на некой друг пост в отбора дори и контрола
Успех ,Едис!!! [akad10.gif]

15 Ное Нед 2009 17:58

Едис Селимински е вкарал първия гол за Академик при победата с 3:1 над Белите Орли в Плевен! [thumbup.gif]

15 Ное Нед 2009 18:00

vidic_33 написа:Едис Селимински е вкарал първия гол за Академик при победата с 3:1 над Белите Орли в Плевен! [thumbup.gif]

Да, освен това и игра сравнително добре. [a040.gif] Дано да започне да игре така постоянно и да поддържа едно високо ниво на изявите си.

Едис Селимински - юноша на отбора

14 Юли Сря 2010 00:56

momcheta neka da budem iskrenii ..kajete si kakvo mislite i nedeite da se zamislqte da li shte obidite nqkoi ili nqkoi shte vi se rasurdi...az mislq che bashta mu ako ne beshe trenior toi vuobshte nqmashe sega da e s akademik ii imenno zashtoto bashta mu e trenior izgorqha nqkoi momcheta koito imat poveche kachestva ot nego...a ne moje bate sami da ne vzeme sina si i da go otprati razbirase i taka toi zaema mqstoto na momche koeto zaslujava poveche...eto tova mene ne mi haresva i me drazni che se tolerira shurobadjanashtinata i za tva bg futbol nqma da ima soryy ama taka gi vijdam neshtata az.akademik otbor velik ;) [akad10.gif] [akad10.gif]

14 Юли Сря 2010 10:20

acd_ss написа:momcheta neka da budem iskrenii ..kajete si kakvo mislite i nedeite da se zamislqte da li shte obidite nqkoi ili nqkoi shte vi se rasurdi...az mislq che bashta mu ako ne beshe trenior toi vuobshte nqmashe sega da e s akademik ii imenno zashtoto bashta mu e trenior izgorqha nqkoi momcheta koito imat poveche kachestva ot nego...a ne moje bate sami da ne vzeme sina si i da go otprati razbirase i taka toi zaema mqstoto na momche koeto zaslujava poveche...eto tova mene ne mi haresva i me drazni che se tolerira shurobadjanashtinata i za tva bg futbol nqma da ima soryy ama taka gi vijdam neshtata az.akademik otbor velik ;) [akad10.gif] [akad10.gif]

Напълно съм съгласен с теб. Трябва да си сляп за да не видиш очевидното. Нищо лично против Едис, но той просто не е за Академик. Да, стара е се, тича като гламав, но трябва и качества, които явно му липсват. И тук оправданието, че е млад просто не важи. Колко млади момчета има в отбора, които вече блестят. И според мен бат Сами му прави много лоша услуга като го мъчи в Академик.

20 Юли Вто 2010 20:19

Едис Селимински
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

03 Авг Вто 2010 15:16

Това момче явно трябва да играе като централен нападател. Снощи ми хареса как се включи. [a040.gif]

08 Авг Нед 2010 11:06

shoppyfine написа:Ами за него мога кажа,че му е още рано да го налагат в титулярния състав,млад е още има много време пред него!много е несигурен още,хвърля се в единоборствата но в големи части от мачовете се чуди къде да иде и какво да прави,неслучайно и баща му му се кара толкова много!
Откакто взе да го налага в титулярния състав т.е. като се контузи Юли Петков отбора губи 1 човек в центъра,т.е. мисля че играе от мача с Бдин във Видин ако не се лъжа, и загубихме мачовете със Свиленград за купата,от Ботев Враца и днес от Криводол
не казвам че вината е в него но.......рано му е за титуляр мисля
Р.Р.Между другото в Football manager 2010 го дават доста добър и го редувам като титуляр с Антов и Асенов/но през пролетния полусезон на 2010/11 почнах да го налагам че другите двамата са все контузени/
И като стана въпрос за новия менаджер Академик ги вкарах още този сезон в А група със същия състав + нападеля Петър Златков и халфа Цветомир Чипев който взех фрее,че нама пари [a6am10.gif]
ще се радвам аз най много ако успеят момчетата да повторят постижението ми от менажера [a6am10.gif]

Бях се зачел в стари постове и забелязах този мой стар пост от преди 1 година почти и най много се радвам че Акамик успяха да влязат в А група точно както и аз направих на менажера [thumbup.gif]
сега остава и да повторят 2-я ми сезон т.е. да заваршат на 12 място с 8 победи и 9 равни ,ще потърся шотове че прейсталвах Win-a дано сам да запазил сейвове те:)

26 Сеп Нед 2010 22:48

според мен е мн по-добър от някои които са титуляри