Истината за Академик

27 Окт Вто 2009 19:40

Дайте да дадем малко по подробно инфо за отбора треньори,управа,стадион.Нека някой който знае от кой се управлява отбора и кой дава парите да го напише тук.Благодаря.малко ми е тъжно все пак 9 год.съм изкарал тук като футболист.И махнете грозните снимки на старото ръководство ако обичате

Re: Истината за Академик

27 Окт Вто 2009 19:45

alexast написа:Дайте да дадем малко по подробно инфо за отбора треньори,управа,стадион.Нека някой който знае от кой се управлява отбора и кой дава парите да го напише тук.Благодаря.малко ми е тъжно все пак 9 год.съм изкарал тук като футболист.И махнете грозните снимки на старото ръководство ако обичате

Ако се поразтърсиш в сайта и тук във форума ще намериш всичко, което те интересува. На кое старо ръководство да махна снимките?!

27 Окт Вто 2009 20:00

на Велев и компания

27 Окт Вто 2009 20:32

alexast написа:на Велев и компания

Но той май поне формално все още се води президент на отбора. [icon_scratch.png]

28 Окт Сря 2009 00:28

Тони, такива безсмислени теми направо ги изтривай !!! [abd.gif]
Може ли този господин да не си направи труда да се поразрови малко и да намери инфото, което му трябва !
[abd.gif] [abd.gif] [abd.gif]

29 Окт Чет 2009 00:45

аа незнаех че модератора си има съветник и то какъв който директно показва картони.

Айде да видим тогава дали вие знаете кой е президент на отбора и кой дава парите,и ако не знаете аз ще ви кажа защото ви изпитах като "верни" привърженици ама уви май идея си нямате кво става там......Жалко преди години Академик беше беден но здрав и сплотен отбор а сега само като знам какво става и всичко това само заради едно парче земя/разбирай стадиона/ми е жал.Изроди всички от снимката на първия ред

29 Окт Чет 2009 03:41

Честно да ти кажа мен повече ме вълнува любимият ми Академик да върви напред и нагоре. Останалите неща слабо ме интересуват. Важното е някой да дава пари, а кой е този някой и точно по каква причина дава пари, честно казано не ме вълнува много. Но все пак ми е известно,че този който вади пари (знам кой е) едва ли си дава кинтите просто защото обича Академик или защото му е симпатичен. Еми и да иска стадиона да вземе, няма лошо. Какво малкия стадион така ли да стои и да се руши?! По-добре да се вложат средства в него. А, че покрай него ще изникне и някой хотел, ами и това е нормално. Важното е, че освен хотел или там каквото си вземе човекът, ще се оправи стадиона и Академик ще си има свой собствен стадион. Не може да сме постоянни бездомци и да си плащаме за всяка тренировка и за мачовете. Така, че с нищо поне мен не можеш да ме изненадаш. [icon_wink.gif]

29 Окт Чет 2009 19:28

alexast,
Ходя на мачове на Академик от 17 години и не мога да се сетя за играч, който е изкарал в отбора повече от 5 сезона. Това по повод твърдението ти, че имаш 9 години в Академик. Не, че не ти вярвам - просто ми стана интересно, като си направих една бърза ретроспекция ;)
Иначе винаги е интересно да се чуе една различна гледна точка - тъй че заповядай, не се стеснявай, извади им кирливите ризи на тези от първия ред, да ги видим и ние що за изроди са, че и без това ги подозираме отдавна.

29 Окт Чет 2009 21:03

Г-н alexast , кажете ми кой президент на професионален български футболен клуб е честен и почтен човек и е изкарал парите си по честен начин ?
Може би г-н Батков, пернишките шефове на ЦСКА, групировката ТИМ или Митьо Селския от село Крумово, а ?
Просто с нищо не можете да ни изненадате !!!

Не знам колко е истина това, че сте играли 9 години в Академик(София), но само като видях, че любимите Ви играчи са Наско Сираков и Димитър Иванков направо паднах от смях [icon_lol.gif]. Първият вярно, че вкарваше доста голове за Левски, но си остана играч за домашна консумация - същият, като Гонзо.
За Шаранков няма какво да говорим, няколко от неговите "изпълнения" още се въртят по Eurosport !!!

29 Окт Чет 2009 21:48

ОК все пак забравих да кажа че съм бил в Академик от 1981/1990 до 15 год. възраст след това съм играл в Банкя.Там съм започнал с футбола, си оставам привърженик на отбора завинаги.С темата исках да изясним собственоста на АкадемиК.Знае ли някой кой отбор е играл на този стадион преди 1947?????????????

29 Окт Чет 2009 22:18

Аз съм кореняк софиянец и доколкото знам от баща ми двата стадиона на Академик(този зад хотел "Плиска" и този до зала "Фестивална") са строени доста след 1947 година. Просто тези места през 1947 година са били някакви поляни извън София или някакви царевични ниви. [icon_biggrin.gif]

29 Окт Чет 2009 23:02

Аз съм чувал, че са играли на някакъв терен или стадион до летището. [icon_scratch.png] Интересно е все пак това да ни разкажете, alexast [icon_wink.gif]

30 Окт Пет 2009 23:42

Ok стадиона е построен 1949г. но Академик не започва да играе там там за първи път играе ЦСКА,идеята е била това да е техен стадион но в последствие "великата червена власт"решава че не може стадиона да е накрая на града(тогава) и строи Армията.Мисля че Академик играе там от 1951г.Информацията я няма в Нета по простата причина че съм я научил от треньора ми в Академик/Бай Кольо/Бог да го прости.Предполагам че всички които са тренирали в Академик до 1990г при децата са запознати с историята.Колкото до собствеността на отбора по документи все още Велев е президент но властта е в Турчина който черпи пари от приближени до президента кръгове и тъй като сега ситуацията не е много розова за него положението с парите в отбора е трагично.Очаквайте смяна на властта скоро предполагам до края на годината.Ще влезе човек близък до новата власт и тогава вече ще се вземе стадиона и вси4ко което ползва отбора.Така че не се надявайте тази година в А/група.Относно вупроса на колегата аз също съм кореняк Софиянец и живея срещу стадиона.Но .............въпреки 9те години в Академик си оставам ЛЕВСКАР ЗАВИНАГИ. [agt.gif] Академик ми е страст но докато не влесзе сериозен човек там няма да се получи нищо,а това ще стане след 10 год най рано като започне истинското развитие на държавата,като се върнат синовете и дъщерите на сегашната крадлива управляваща ни сган от чужбина с образование и мнооого пари тогава вярвам че ще стане до тогава мъъъъка. [a055.gif]

31 Окт Съб 2009 01:38

Ами то надеждата ни е някой да се появи и да вземе стадиона, да направи сериозен ремонт и най-сетне Академик да си има свой собствен дом! А колкото до сегашното финансово положение, доколкото аз знам заплати и премии се изплащат винаги на време и в това отношение всичко е Ок. Да от време на време има леки забавяния, но те не са фрапантни. Не знам, поне момчетата от финансова гледна точка не се оплакват. Да заплатите ни не са най-високите в "Б" група, но поне са от средно ниво. Това за стадиона го чух, но не виждам нищо лошо в това. И какво пречи на това да влезнем в "А" група?! Напротив. Не знам какво имаш против спонсора, било турчин или не, но все пак аз му съм благодарен, че поне него го има и той вкарва пари в отбора. Защото не се знаеше, ако го нямаше дали щеше да съществува в момента Академик. Мен лично както казах по нагоре, не ме интересува с какви цели човекът си вкарва парите. Логично е, че ще иска нещо насреща си. Никой няма да си дава парите на вятъра. Честно казано предпочитам свежи турски инвеститори в отбора, отколо мръсни български пари!

31 Окт Съб 2009 14:41

За доколкото знам, без да съм се интересувал по-подробно, целият комплекс на Фестивална (зала + стадион) са строени за универсиадата през 1981 г.

Иначе мен лично повече ме притесняват бойковските мутри от разните му там кръгове на комунисти и турци - както в управлението на отбора, така и в управлението на държавата. Комунягите поне си ги знаем какви са боклуци и какво можем да очакваме от тях, докато тия батмани са едно много опасно и подмолно зло, което тепърва ще се проявява на сцената. Не, благодаря, по-добре да си останем "бедни, но честни", както спомена по-горе ;)