ФК "АКАДЕМИК-Гео Милев"

07 Юни Вто 2011 17:48

Днес докато се разхождах, реших да намина покрай стадиона. Освен, че направих снимки от стадиона, си поговорих и с управата там. От тях научих, че след като завърши ремонтът на стадиона, там ще играе не сегашния Академик, а някакъв ново сформиран отбор, който ще носи името Академик - Гео Милев. Останах много учуден от тази новина и се позаинтересувах да ми обяснят по-конкретно за какво иде реч. И според техните думи, при обединяването на Академик и Вихър (Горубляне) Манол Велев не бил изкупил всичките акции или документи (или нещо подобно) на Академик и те искали да си възродят истинския Академик. По принцип искали да си вземат само името на сегашния Академик, но това поне докато той съществува няма как да стане. Новият отбор Академик-Гео Милев, щял да започне официално да съществува след около 2 години, когато приключи ремонтът на стадиона. Ще си започне от начало - от "А" окръжна група. Ще си има и ДЮШ. И разбира се и тренировките и официалните срещи ще си се играят на стадион "Академик" Имало дори и осигурени инвеститори, които полека имали амбиции този отбор да заиграе и в професионалния футбол. Това са думите на един от управителите на стадион "Академик". Какво ще стане, ще видим.

По този повод в квартала се появи един слух, че някакъв бизнесмен от новия сезон щял да прави нова ДЮШ на Академик София. Тя нямало да има нищо общо със сегашния Академик. Като дори обмислял варианта да направи и мъжки тим, който да се състезава в окръжните групи. Пак с името на Академик и сигурно някакво друго име или година след това. Дори човекът бил купил и рейс за децата. Но това е само слух, който се говори в квартала и не знам доколко отговаря на истината. [icon_rolleyes.gif]

Но аз съм на твърдото мнение, че трябва да си има само един единствен Академик София. А не 2-3, както навремето. Защо вместо да правят по 2-3 отбора носещи името Академик, не вземат да си обединят усилията си в един АКАДЕМИК?! [icon_scratch.png] [icon_scratch.png]

Създават нов Академик

07 Юни Вто 2011 20:58

А тази информация е на път да потвърди едни други слухове! Че хората от високите етажи в Академик предприемат тези действия за създаване на нов отбор с ново име, защото искат да обявят сегашното дружество в несъстоятелност, с цел да не изплатят дължимите суми на футболистите [icon_confused.gif] [icon_confused.gif] [icon_confused.gif] Много подло и нечестно,ако е така!

Създават нов Академик

07 Юни Вто 2011 21:29

marko написа:А тази информация е на път да потвърди едни други слухове! Че хората от високите етажи в Академик предприемат тези действия за създаване на нов отбор с ново име, защото искат да обявят сегашното дружество в несъстоятелност, с цел да не изплатят дължимите суми на футболистите [icon_confused.gif] [icon_confused.gif] [icon_confused.gif] Много подло и нечестно,ако е така!

Не, това ако наистина стане този отбор, за който по-горе говоря Академик-Гео Милев, няма да има абсолютно нищо с ръководството на настоящия си Академик. Освен ако и настоящото ръководство обмисля такъв план. Но днес се с хора от ръководството и вече са предали документите за лиценза за следващия сезон. Но проблемът със заплатите знам, че може да се окаже такъв за лиценз за по-следващия сезон. Освен ако до тогава ръководството не се разплати с играчите.

Създават нов Академик

08 Юни Сря 2011 13:20

Всъщност вече има един създаден футболен клуб Академик, който си има ДЮШ и тренира в Младост 3. Той се казва СКФФ Академик и е учреден от Ваньо Найденов. Ето и сайт си имат: http://sites.google.com/site/dfkdaga/ Но като гледам и цветовете на отбора и емблемата нямат нищо общо с Академик: http://sites.google.com/site/dfkdaga/photo-gallery , в червено-черно са децата на СКФФ Академик.
- 2011 г. - утвърден е основният футболен екип на СКФФ Академик - червени фланелки с черен кант в горната дясна част, червени гащета и червени чорапи.

Създават нов Академик

08 Юни Сря 2011 17:21

СКФФ - Спортен Клуб по фрийстайл футбол

Иначе Ваньо Найденов го знам от Вихър Горубляне. Беше изпълнителен директор там от 2001 до 2006/2007.

Създават нов Академик

09 Юни Чет 2011 15:36

Айдееее, пак се пръкнаха 100 академика... [958566.gif]

Създават нов Академик

24 Юни Пет 2011 15:36

dibo написа:СКФФ - Спортен Клуб по фрийстайл футбол

Просто така е регистриран в съда, но инак си е абсолютно нормален футболен отбор. [icon_wink.gif]

Създават нов Академик

01 Юни Пет 2012 20:13

Днес се срещнах с ръководството на стадиона по повод проекта "Академик - Гео Милев", за който писах преди време.
Има вече регистриран такъв отбор, но от тази есен ще започне да се състезава само женски отбор!
За мъжка формация поне на този етап няма финанси.

Създават нов Академик

17 Юли Вто 2012 08:27

а сегашната ДЮШ на Вихър Данчев какво ще стане и тях или ще ги закрият защото много деца ритат там а пък да се направи нов ДЮШ направо си е безумие защото вече тези деца са обиграни като одбори и се познават много доре като колективи още повече и моито дете играе там и силно се интересувам по този въпрос [akad10.gif]

Създават нов Академик

17 Юли Вто 2012 09:39

fantata72 написа:а сегашната ДЮШ на Вихър Данчев какво ще стане и тях или ще ги закрият защото много деца ритат там а пък да се направи нов ДЮШ направо си е безумие защото вече тези деца са обиграни като одбори и се познават много доре като колективи още повече и моито дете играе там и силно се интересувам по този въпрос [akad10.gif]

Доколкото знам, ДЮШ си остава! Школата си се само издържа със средствата от таксите на родителите, така че няма основание да се закрива. Поне такава бе и последната информация от "великото" ни ръководство. Така че поне ДЮШ ще има!
А ако се направи (дай Боже) нов Академик или както се говори ФК "Академик - Гео Милев", той няма да има нищо общо с настоящия и ако и те си направят школа, тя ще си отделна от настоящата.

Създават нов Академик

25 Юли Сря 2012 09:33

Доколкото разбрах, за съжаление мъжки отбор под името Академик-Гео Милев ще има не от този, а от следващия сезон!
Вече официално има регистриран такъв отбор, но хората искат първо спокойно да си завършат ремонта на стадиона и тогава вече да си започнем отначало и на чисто догодина. [akad10.gif] [akad10.gif] [akad10.gif]

За съжаление обаче при това положение ще трябва цяла година да изчакаме, докато видим отново Академик на футболния терен. [icon_confused.gif] [icon_sad.gif]

Създават нов Академик

27 Юли Пет 2012 20:26

Тони(АКАДЕМИК) написа:
fantata72 написа:а сегашната ДЮШ на Вихър Данчев какво ще стане и тях или ще ги закрият защото много деца ритат там а пък да се направи нов ДЮШ направо си е безумие защото вече тези деца са обиграни като одбори и се познават много доре като колективи още повече и моито дете играе там и силно се интересувам по този въпрос [akad10.gif]

Доколкото знам, ДЮШ си остава! Школата си се само издържа със средствата от таксите на родителите, така че няма основание да се закрива. Поне такава бе и последната информация от "великото" ни ръководство. Така че поне ДЮШ ще има!
А ако се направи (дай Боже) нов Академик или както се говори ФК "Академик - Гео Милев", той няма да има нищо общо с настоящия и ако и те си направят школа, тя ще си отделна от настоящата.

[a6am10.gif] [akad10.gif] Това за децата не е добре трябва ли догодина да се запишат на ново в новия АКАДЕМИК или ще прехвърлят целия ДЮШ там а дали ще тренират на новия стадион някои знае ли благодаря за всяка полезна информация която ме дадете за бъдещето на ДЮШ

Създават нов Академик

29 Юли Нед 2012 13:05

fantata72 написа:
Тони(АКАДЕМИК) написа:

[a6am10.gif] [akad10.gif] Това за децата не е добре трябва ли догодина да се запишат на ново в новия АКАДЕМИК или ще прехвърлят целия ДЮШ там а дали ще тренират на новия стадион някои знае ли благодаря за всяка полезна информация която ме дадете за бъдещето на ДЮШ

Няма нужда от никакво прехвърляне. Просто това ще бъдат 2 съвсем различни отбори, които няма да имат нищо общо между себе си, освен първото име - АКАДЕМИК! Ако желаете, когато се направи ДЮШ на новия ФК "Академик-Гео Милев" може ако желаете там си прехвърлите детето, ако пък пожелаете може да си останете в сегашния ПФК "Академик" София. [icon_wink.gif]

Създават нов Академик

02 Авг Чет 2012 18:36

ясно това не е добре с двете школи но предполагам че новия Академик ще има и мъжки отбор които да изкарат до А-група и децата да получат шанс за изява в първия отбор,а другия Академик сигурно ще бъде закрит още тази година, така ли да го разбирам или нещо бъркам,мерси

Създават нов Академик

03 Авг Пет 2012 02:18

fantata72 написа:ясно това не е добре с двете школи но предполагам че новия Академик ще има и мъжки отбор които да изкарат до А-група и децата да получат шанс за изява в първия отбор,а другия Академик сигурно ще бъде закрит още тази година, така ли да го разбирам или нещо бъркам,мерси

Май така ще бъде! Поне аз така знам. Но не знам доколкото моята информация отговаря на 100% на реалната истина.