Септември (София)

01 Юли Вто 2008 18:10

Септември (София)

Септември (София)
Име на отбор Септември (София)
Прозвище
Основан 1944
Стадион „Красна поляна“
Капацитет 5000
Президент Христо Амбукели
Първенство "В" ФГ
2006-07 8-мо място

Септември е футболен клуб от град София, създаден в края на 1944 година. Играе срещите си на стадион "Красна Поляна" (капацитет 5 000 зрители). Носител на Националната купа за 1960 година. Цветовете на клуба са червено, синьо и бяло.

История

Създаден през есента на 1944 г. след обединение на столичните клубове Спортклуб, Акоах, Възраждане и Сокол, година по-късно към него се присъединяват Ботев и Устрем.

През май 1948 г. се слива с отбора на ЦДВ ("Чавдар") под името "Септември при ЦДВ", който по-късно става ЦСКА. През 1950 г. клубът отново става самостоятелен и през 1960 г. стига финал за Националната купа, спечелена след драматичен двубой с Локомотив (Пловдив) - 4:3 след продължения
През 1969 г. клубът е присъединен към ЦСКА.

ФК Септември възстановява съществуването си през 1990 г., а от тогава до сега президент на клуба е Христо Амбукели.Като през сезон 1997/98 клубът става първенец и влиза в А група кадето завършва на последното 16 място

Има 3 участия в "А" група през 1959/60, 1960/61 и 1998/99 г., като най-доброто му класиране е 5 място през 1959/60.

Известни футболисти

* Нако Чакмаков
* Димитър Якимов
* Павел Панов
* Кирил Ивков
* Александър Василев - Чоко
* Димитър Миланов
* Аспарух Никодимов
* Петър Харалампиев
* Здравко Душанов
* Иван Топалов
* Цветан Милев
* Серги Йоцов
* Никола Дудин
* Троян Радулов
* Петър Малинов
* Чавдар Атанасов
* Юри Николов
* Бисер Годинячки
* Борислав Дичев
* Ивелин Попов
* Петър Зафиров
* Бранимир Костадинов
* Васил Петров

Re: Септември (София)

01 Юли Вто 2008 20:20

Момче, осъзнай се! Какъв септември те е ударил по главата? Ти знаеш ли, че най-младият "фен" на септември е 65-годишен? Всъщност грешка, беше 65-годишен преди 15 години : )))
Теб съм те чел в бегесъпортерите и ми изглеждаш интелигентен, тъй че се вземи в ръце и недей позволява на тази Виолетова поквара да владее душата ти и да замъглява разсъдъка ти!
Поздрави! Ehoo

02 Юли Сря 2008 09:26

ехо ти добре ли си аз и още 1 момче бесимяния събираме хора засега сме около 15 човека да си направим неофицялен фен клуб на отбора
"Септемвриски фронт 1944" па ти ми говориш че нямаме фенове

02 Юли Сря 2008 11:03

Агитката от фракцията "Пенсия бойс/Старчета ултрас" с тъпана тенекия едва ли ще ви приеме насериозно.

Абе правете си фенклуб и агитка, тъкмо да има с кого да се псуваме :) Яд ме е, че сте пичове и не ви приляга това срамно клеймо "фен на септември", но всеки сам прави своя избор ;)

02 Юли Сря 2008 12:39

Нашият "фен" на Септември-Конеляно-Люлин го раздава много бойно на бележки.
Интересно продължение на разговора се получи:

ха

Изпратено на: Сря Юли 02, 2008 10:29 am
от koneliano

еи гледаи си академик вие с наи голямата агитка нали 10 човека ни се смееш на нас

Re: ха

Изпратено на: Сря Юли 02, 2008 10:36 am
от Akademisk

Не ви се смея, че сте малко, ами че сте "септемврийци". То не е за смях, а е за плач!
И какви септмеврийци сте всъщност? Както казах, септемврийците биват два вида - сдуханите, вмирисани дедковци с тенекия-тъпан и мангали безделници от факултето :) Вие къде се вписвате в тази обстановка, само да попитам??

Не се връзвай толкова! Ehoo

Изпратено на: Сря Юли 02, 2008 10:39 am
от koneliano

сухар да ти се не случи случка

Изпратено на: Сря Юли 02, 2008 11:20 am
от koneliano

а ти какъв си бе пубертет та ни се подиграваш академик та академик голями отбор хахахахаха били сме цигани ти си негър бе педал скапан

Изпратено на: Сря Юли 02, 2008 11:33 am
от Akademisk

Eй, пикльо, май не са ти ясни някои порядки. Като си дошъл в нашия форум, ще се отнасяш с уважение към домакините си!
Аз най-добронамерено и приятелски ти обяснявам, че с този септември ставаш ебати смешника сред дядовци-ултраси и цигани-мангасари, а ти ми се репчиш насреща. Като нямаш акъл да разбереш, троши си главата с твоя септември...
Приятно гледане на дербитата с Житен, Доброславци и Казичене!

suuuper к/р за мачо kur za macho

02 Юли Сря 2008 12:47

Аве, Конеляно, ти ходил ли си на мач на Септември или само си чувал, че има такъв отбор? uhahaha
Сериозно те питам. Ама като те гледам, май не си ходил. Иначе щеше да знаеш за "дядо-ултрас-он-файт" yes yes

02 Юли Сря 2008 13:24

мен ми се вижда че когато бяхте вие в областните а ние в А група никои не ви се е подигравал

02 Юли Сря 2008 13:27

koneliano в крайна сметка се намираш във форума на Академик(София)! Никой не те обиждал. Казах ти, че можеш да сложиш тази тема, но не и да обиждаш потребителите тук! Бъди ако искаш от който и да е отбор, това не ме интересува, но в крайна сметка уважавай привържениците на Академик, както ние уважаваме привържениците на другите отбори в нашия форум! Слагам ти предупреждени. Тази кореспонденция с Akademisk не ми хареса въобще! Ако смяташ да се заяждаш на който и да било от форума няма да стане!!! Аз съм толерантен човек и бях такъв особенно към тебе, обаче и при мене си има граници. Не ти отговорих на ЛС за да видя до къде ще стигнеш. Така не бива. Направете си форум на Септември и си пишете каквото, но няма да позволя тук да обиждаш който и да било.

02 Юли Сря 2008 13:40

Ти за какъв се мислиш бе koneliano? Нещо май си объркал форума. Гледай си твоето отборче и не се занимавай с нас.

02 Юли Сря 2008 13:41

Абе аз съм виновен, че го провокирах, ама като не разбира от майтап :)

Ама той вместо да ми е благодарен, че се опитвам да го предупредя за опасната заразна болест "лилава пъпка", от която е напът да се разболее безвъзвратно, тръгнал да се обижда. Не така, не така, че да няма Red cart !

Конеляно, отиди на поне един мач на Септември и тогава ми се пиши големия фен. То само с драскане по форумите не стаа, батко! smile А на първо време понаучи кои са септември, кои са "феновете" им, пък тогава ела да се пъчиш като "септемвриец", какво си мислиш - че с една копната история от уикипедията ли ще минеш? Не се излагай :)

02 Юли Сря 2008 15:02

Драги ми септемвриецо. Предлагам ти да започнеш да се занимаваш с бъдещия ви кръвен враг Спартак(Младост). u ha ha ha Ще видиш как е в областните групи. :twisted: И ние там бяхме не е претиснявай няма страшно. Но ние не сме смешно комунистичестко отборче създадено с решение от Политбюро на ЦК на БКП и обитаващо краен квартал в съседство с Факултето. u ha ha ha Така че не си ври муцуната там където ни ти е мястото.

02 Юли Сря 2008 15:48

По кротко бе хора. Сега не бива да му се подиграваме на човека, че отбора му е изпаднал в това състояние. И не можем да го съдим за това че се заблудил във футболните си пристрастия, може и да му просветне един ден и да разбере че е срешил. Ако пък не го стори негова си работа.
Все пак малко по кротко го карайте. wink 1

02 Юли Сря 2008 21:54

Айде и аз да кажа нещо. Първо: Вие твърдите, че всички фенове на Септември са старци или цигани, а пропускате факта, че това момче (Конелиано) е живото доказателство, че това не е съвсем така. Старец определено не е, не ми се вярва и да е другото. Второ: Може би и от майтап да започнаха тези пререкания, но майтапите си бяха дебелашки, а явно момчето е младо и лесно се пали. Не съм му адвокат, но пък в тази ситуация и двете страни се показаха нетолерантни, едната - към домакина си, другата - към госта си. А и не си заслужава заради това да махате момчето от форума. Все пак това е футбол, не е опера. Както беше казал някой, по време на мир футболът замества войната. Не, че трябва да правим война разбира се, но дори и малко по-остри мнения не би трябвало да се дамгосват като ерес. Между другото, точно това е една от причините да не направя фен-тема на Локото, за да няма излишни страсти и конфронтации на основа на софийски съперничества и т.н. Освен това тук е форум на един точно определен отбор, а не е общ форум и може би не би трябвало да има фен-теми на други отбори. Или поне не съм виждал чужди фен-теми във форуми на други от по-големите отбори.

02 Юли Сря 2008 22:43

Значи това се получи, защото момчето е фен именно на Септември! Все пак сме кръвни врагове. Досека както виждаш не е имало проблеми в нито една от темите за другите отбори, освен в тази. В известен смисъл аз нося вина. Казах на момчето да направи тема ако иска за да видим до колко ще се подпалят страстите. Проблема не стана тук а в личните преписки между него и останалите. Akademisk му е отговорил и оттам е започнала "словетната битка" между тях. Той и на мене ми прати ЛС но аз просто не му отговорих и затова ние не сме водили никакъв спор. И Akademisk не е искал да каже че той е циганин или дядо, напротив точно обратното е имал в предвид. Както и да е. Аз само предупредих момчето и не тези, които малко попрекалиха от наша страна. Проблем според мене няма, аз се намесих за да не загрубеят прекалено много нещата. Ние нямаме нищо против момчето, а против Септеври като отбор. Както и да е. По въпроса за темите на другите отбори, не съм го измислил аз. Нямкъде го бях видял(мисля че във форума на Дунав Русе). Това реших да направя, защото видях че тук влизат привърженици и на други отбори освен Академик и затова реших че би било интересно да си представят отборите накратко. Не мисля, че в това има нещо лошо, даже напротив. Така и ние ще се запознаем с тези отбори по отблизо. Не мисля, че това е проблема. Даже според мене няма никакъв проблем. wink 1

02 Юли Сря 2008 23:00

Прав си Тони. И аз виждам какво става в нашия форум като наближи мач между Локото и Славия. В такива случаи гледам да не се замесвам в масовото плямпане на глупости. Все пак не изтривайте онова момче, дори и да има следващи провинения. Добре е да има "инакомислещи" и сблъсък на гледни точки, стига да не се говорят големи простотии де. Освен това си мисля, че присъствието на фен на кръвния враг ще се отрази добре на всички тук, ще има закачки и т.н.